Warsztaty dotyczące aktualnych zastosowań zaawansowanej cytometrii przepływowej, organizowane w ramach projektu STREAM, odbędą się już 1 czerwca w Warszawie (Centrum Dydaktyczne WUM). Za organizację wydarzenia odpowiada Ekspert PRownia -Sztuka Relacji.
Celem spotkania jest przekazanie młodym naukowcom (studentom, doktorantom i doktorom) aktualnej wiedzy oraz najnowocześniejszych zastosowań cytometrii przepływowej w immunoonkologii. W pierwszej części wydarzenia specjaliści z firm Becton Dickinson Polska i Thermo Fisher Scientific przedstawią praktyczne zastosowania cytometrii przepływowej. W drugiej części warsztatów swoje wykłady wygłoszą członkowie Konsorcjum STREAM. Do udziału w warsztatach zaproszeni są młodzi naukowcy z całej Europy. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje rejestracja.
Formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScyhfQ6VLLToBY2-_TAR-koFlrPMJ4EeIK74hiAzHkpuKx_2w/viewform?c=0&w=1
Więcej informacji: http://stream.wum.edu.pl/pl/wydarzenia/warsztaty
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/115594875660641/
Głównym celem projektu STREAM jest stworzenie możliwości współpracy najlepszych europejskich ośrodków badawczych, które w profesjonalny sposób łączą doświadczenie naukowe i innowacyjne podejście w dziedzinie immunonkologii, dynamicznie rozwijającej się terapii nowotworów.
Warsztaty "Zastosowanie metod cytometrii przepływowej w immunoonkologii" to już kolejne wydarzenie organizowane w ramach Projektu. W czerwcu 2016 r. w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Letnia Szkoła Immunoonkologii, w której wzięli udział uznani badacze i młodzi naukowcy z całej Europy. Członkowie zespołu STREAM w ramach wizyt twinningowych odwiedzają najbardziej prestiżowe europejskie ośrodki badawcze oraz przygotowują teksty publikowane na stronie internetowej Projektu (http://stream.wum.edu.pl/pl/baza-wiedzy), przybliżając tematykę immunoonkologii szerokiej rzeszy odbiorców – studentom, młodym naukowcom i pacjentom.