Od maja na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju zespół PRownii realizował konkurs „uDOSTĘPniacze”. Do udziału w nim zakwalifikowało się 100 szkół podstawowych z całej Polski. Ponad 6 000 uczniów uczestniczyło w lekcjach o dostępności prowadzonych w ramach konkursu. Teraz nadszedł czas na ogłoszenie jego wyników!

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy na temat identyfikacji przez uczniów barier w swoim otoczeniu utrudniających codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami i zaproponowaniu sposobu ich usunięcia. 10-osobowe zespoły mogły wykonać pracę plastyczną, zdjęciową lub filmową.

Kto zwyciężył?

  • I miejsce zajął zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach.
  • II miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej im. Michała Okurzałego w Zagórowie.
  • III miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Wojska Polskiego w Lesznie.

Rozdanie nagród odbędzie się 14 października w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Inwestycji. Po oficjalnej Gali laureaci w ramach nagrody odwiedzą także Centrum Nauki Kopernik.

Wszystkie szkoły, które zrealizowały główne założenia projektu, czyli przeprowadziły zajęcia o dostępności oraz złożyły pracę konkursową otrzymają nagrodę w postaci warsztatów o dostępności prowadzonych przez profesjonalnych trenerów. Zajęcia te będą realizowane aż do stycznia 2020 r.

Wszystkim szkołom, które wzięły udział w konkursie – dziękujemy, a laureatom składamy gratulacje! Do zobaczenia na Gali finałowej!