29 czerwca w Korycinie (woj. podlaskie) odbył się Dziecięcy Piknik Mleczny, którego organizatorem była Polska Izba Mleka, zaś realizatorem usługi zgodnie z umową - PRownia – Sztuka Relacji s.c. Impreza została sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka.

Piknik odbył się podczas obchodów Ogólnopolskich Dni Truskawki i towarzyszącego im XXVIII Półmaratonu Mlecznego – imprezy, która jest organizowana już od wielu lat i znana jest nie tylko w Polsce ale i za granicą. Wydarzenie to stanowi również tło dla innych konkurencji sportowych i atrakcji.

Dziecięcy Piknik Mleczny rozpoczął się o godz. 11.00 w Parku Plebańskich. Na dzieci czekał ogródek mleczny, w którym oprócz degustacji pysznych przetworów mlecznych organizowane były zabawy i konkursy (plastyczne, edukacyjne), za udział w których dzieci otrzymywały upominki. Nikt z najmłodszych nie opuścił ogródka mlecznego z pustymi rękami, a wiele z gadżetów wywoływało uśmiech na twarzach dzieci (i dorosłych).

Wśród atrakcji przygotowanych dla dzieci znalazły się: malowanie twarzy, dojenie sztucznej krowy, dmuchanie balonów, kącik małego malarza czy dyskoteka. Dzieci otrzymały również ulotki z wykreślanką, krzyżówki i kolorowanki.