W sobotę 6 października, zajęcia rozpoczęła grupa stypendystów, która wygrała casting zorganizowany w ramach kampanii społecznej „Odkryj w sobie tancerza” realizowanej w ramach  Kuźni Talentów przez Duet Dance Studio. Przez najbliższe miesiące 20 osób będzie doskonalić swój warsztat pod okiem najlepszych instruktorów tańca nowoczesnego.

Pomysł na kampanię społeczną „Odkryj w sobie tancerza” zrodził się z pasji, zaangażowania i miłości do tańca założycieli Studia Tańca Duet, które w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. Polscy tancerze triumfują na arenach międzynarodowych i Duet Dance Studio chciałoby podtrzymać ten trend organizując pierwszą edycję kampanii „ODKRYJ W SOBIE TANCERZA” – powiedział Jarosław Marzec, właściciel szkoły. Założeniem projektu jest pomoc uczniom szkół podstawowych z terenów gmin Bemowo, Wola, Żoliborz, Bielany, Włochy i gmin ościennych w odkrywaniu talentów tanecznych. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla uczniów jak i szkół przystępujących do programu. Akcja skierowana jest do osób początkujących, niemających doświadczenia tanecznego. Do każdej ze szkół z wyznaczonych gmin wysłane zostały zaproszenia do udziału w kampanii. Akcja została objęta patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Bemowo, Burmistrza Dzielnicy Bielany, Wójta Gminy Stare Babice oraz patronatem medialnym portalu tanczyc-chce.pl oraz radia Bemowo.fm.

Kampania wystartowała z początkiem września 2012 r. – pierwszym etapem były pokazy tańca nowoczesnego i towarzyskiego oraz lekcje pokazowe w szkołach. Każde z dzieci otrzymało zaproszenie na bezpłatne warsztaty i casting – w sumie rozdano ich ponad 5000! W przedostatnią sobotę września odbyły się warsztaty, na których dzieci uczyły się krótkiej choreografii, aby następnego dnia zaprezentować się na castingu.  Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, po długich naradach udało się wybrać finałową dwudziestkę, której stypendia wręczył właściciel studia – Jarosław Marzec

Zwycięzcy castingu utworzyli nową grupą, która przez cały najbliższy semestr będzie przygotowywać się do finałowego pokazu. Na bieżąco będzie można śledzić ich zmagania na Facebooku: https://www.facebook.com/DuetDanceStudio  oraz stronie internetowej: http://duetdance.pl/kuznia-talentow

Kolejna edycja kampanii „Odkryj w sobie tancerza” już za rok!

Więcej informacji na temat kampanii udziela:

Karolina Hausner
Tel.: 506 111 741
E-mail: khausner@PRownia.pl

Informacje o Duet Dance Studio:

Duet Dance Studio zostało założone w Warszawie w 2002 r. przez zawodową parę tancerzy: Dominikę Kublik-Marzec i Jarosława Marca, posiadających najwyższą międzynarodową klasę taneczną „S” zarówno w stylu latynoamerykańskim, jak i standardowym. Dominika i Jarosław są wielokrotnymi Mistrzami Polski w różnych kategoriach wiekowych i stylowych oraz dyplomowanymi instruktorami tańca. Szkoła od początku swojego istnienia stawiała na kształcenie par turniejowych prowadząc klub tańca turniejowego. Sukcesów podopiecznych nie sposób zliczyć, jednak najważniejsze osiągnięcie to nieustanne kształcenie kolejnych profesjonalnych tancerzy, którzy odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej.