9 czerwca w Czarnkowie (woj. wielkopolskie) odbył się Dziecięcy Piknik Mleczny, którego realizatorem na zlecenie Polskiej Izby Mleka była PRownia – Sztuka Relacji. Impreza została sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka.

Piknik odbył się w dniu finału obchodów Dni Ziemi Czarnkowskiej – imprezy, która jest organizowana już od wielu lat.  Podczas niej odbywają się spotkania, festyny, konkursy i koncerty. Wydarzenie to stanowiło świetne tło dla Dziecięcego Pikniku Mlecznego, ponieważ atrakcje dla dzieci podczas tego typu eventów zawsze cieszą się ogromną popularnością. W tym roku podczas finału Dni Ziemi Czarnkowskiej obecnych było ok. 2 500 mieszkańców z całej Wielkopolski.

Dziecięcy Piknik Mleczny rozpoczął się o godz. 15 w Parku Staszica. Na dzieci czekał ogródek mleczny, w którym oprócz degustacji pysznych przetworów mlecznych czekały także zabawy i konkursy, w których do wygrania były ciekawe nagrody i upominki, m.in. pluszowe krówki, zawieszki-krówki odblaskowe, fartuszki bawełniane, ołówki z gumką w kształcie, pluszowe kubki i linijki 3D. Nikt z najmłodszych nie opuścił ogródka mlecznego z pustymi rękami, a wiele z gadżetów wywoływało uśmiech na twarzach dzieci (i dorosłych). Obok ogródka ustawiono sztuczną krowę „Mućkę”. W parku Staszica przez cały dzień czynne były: Stara Zagroda teatru Wagabunda, wesołe miasteczko i dmuchane zamki.

Dziękujemy wszystkim za udział, a Wam możemy zdradzić, że już 29 czerwca będziemy czekali na Was w Korycinie (woj. podlaskie). Do zobaczenia!