PRownia – Sztuka Relacji została wykonawcą polsko-norweskiego konkursu edukacyjnego „Na tropie”, którego organizatorem jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Celem konkursu skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych jest wyszukanie i przedstawienie wątków polskiej historii, kultury, sztuki, nauki i tradycji, w których pojawia się aspekt norweski (lub odwrotnie) lub miejsc ważnych dla Polski i Norwegii. Konkurs będzie trwał od 14 lutego do 12 marca 2018 roku.

Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu wybranego wątku w dowolny sposób (np. jako reportażu, filmu z udziałem aktorów, projektu plastycznego), który zostanie zrealizowany w formie materiału wideo/filmu w języku angielskim. Każdy członek zwycięskiego zespołu otrzyma voucher Decathlon na zakup sprzętu sportowego, dodatkowo nagrodzona zostanie każda ze szkół delegująca zwycięski zespół.

Zespół PRownii jest odpowiedzialny za: stworzenie regulaminu konkursu, przygotowanie strony internetowej oraz formularza rejestracyjnego, rekrutację szkół, relacje z mediami, prowadzenie profilu konkursu na Facebooku oraz organizację wizyty studyjnej dla zwycięzców. Wizyta zwycięskich zespołów w Warszawie odbędzie się w drugiej połowie marca br.

Szczegółowe informacje na temat konkursu „Na tropie” oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie www.konkursnatropie.pl. Termin rejestracji i nadsyłania zgłoszeń mija 7 marca 2018 r. Zachęcamy do udziału w konkursie!

Zapraszamy także do odwiedzania i polubienia strony konkursu na Facebooku!

Konkurs edukacyjny finansowany ze środków pochodzących z Norwegii, Islandii i Liechtensteinu w ramach Funduszy norweskich i EOG.