PRownia – Sztuka Relacji na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju realizuje konkurs „uDOSTĘPniacze”. Jego celem jest uwrażliwienie i podniesienie świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji (np. seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, osoby z czasowymi urazami) oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.

W konkursie zgłosiło swój udział 100 szkół podstawowych z całej Polski (klasy IV-VII), a zwycięzców poznamy już w październiku! „uDOSTĘPniacze” to nie tylko konkurs! W ramach projektu uczniowie i nauczyciele mogą:

  • Wziąć udział w 45-minutowej lekcji o dostępności. Każdy nauczyciel ze szkoły zakwalifikowanej do konkursu otrzyma atrakcyjne materiały (m.in. film animowany) oraz scenariusz zajęć, który pozwoli mu przeprowadzić ciekawą lekcję.
  • Wygrać ciekawe nagrody i upominki! Nagrody rzeczowe otrzyma każdy uczeń i nauczyciel, a laureaci konkursu wezmą udział w gali finałowej w Warszawie oraz wycieczce do Centrum Nauki Kopernik!
  • Wziąć udział w warsztatach z dostępności, które poprowadzą profesjonalni trenerzy!

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy na temat identyfikacji przez uczniów barier w swoim otoczeniu utrudniających codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami i zaproponowaniu sposobu ich usunięcia. 10-osobowe zespoły mogą wykonać pracę plastyczną, zdjęciową lub filmową. Na prace konkursowe czekamy do 27.09.2019!

Życzymy wszystkim zgłoszonym szkołom kreatywności i dobrej zabawy przy tworzeniu prac!

Dziękujemy za tak liczny udział w rekrutacji!

Zapraszamy również na stronę konkursu: http://udostepniacze.miir.gov.pl