potrawy HLS 0053Jogurt, jabłko, serek, pierś z kurczaka…I tak dzień w dzień… To główny problem osób walczących ze zbędnymi kilogramami i próbujących wdrożyć zdrowy sposób odżywiania się. Urozmaicenie diety bywa trudne z wielu powodów: brak nam pomysłów, brak czasu czy po prostu nie lubimy gotować. Niestety monotonia nie wpływa dobrze na powodzenie diety – zazwyczaj po tygodniu nie możemy już patrzeć na to co po raz kolejny musimy spożyć i oddajemy się jedzeniowym pokusom, które połechtają nasze kubki smakowe, jednak są prawdziwą bombą kaloryczną. Jak zatem nie rezygnując z doznań dla zmysłów wytrwać w dietetycznych postanowieniach?

Jeśli nie czujemy się na siłach samodzielnie wymyślać coraz to nowe zdrowe i niskokaloryczne posiłki lub nie mamy  czasu ani na zakupy ani na przygotowanie jedzenia warto zwrócić się do profesjonalistów. Co powiecie na: andaluzyjskie gazpacho, kurczaka Tandoori, tiramisu, musakę czy chińską zupę grzybową?

Od marca, w cateringu dietetycznym Perfect Diet, co tydzień będzie można spróbować dietetycznych dań charakterystycznych dla różnych regionów świata. Wszystkie posiłki oparte są na zasadach Piramidy Zdrowego Żywienia i zawierają produkty pochodzące ze wszystkich grup żywnościowych: pełnoziarniste produkty zbożowe, grube kasze, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, warzywa i owoce, chude mleko i jego przetwory, niskotłuszczowe gatunki wędlin i mięs, drób, ryby, jaja, nasiona roślin strączkowych oraz
w ograniczonej ilości tłuszcz.

Decydując się na skorzystanie z cateringu mamy do wyboru szereg opcji: trzy lub pięć posiłków dziennie, na 5 lub 7 dni; 1000/1200/1500 lub 2000 kilokalorii. Wszystkie posiłki są codziennie dostarczane we wskazane przez nas miejsce o konkretnej godzinie np. do domu lub do pracy. Jako jedyni podchodzimy do tematu cateringu dietetycznego kompleksowo: oprócz dostarczania jedzenia, oferujemy konsultację z dietetykiem w celu indywidualnego dobrania diety oraz stałą opiekę podczas korzystania z cateringu. Pozwala ona na bieżące kontrolowanie postępów i ewentualne modyfikacje  w diecie, tak aby było jak najłatwiej nam się do niej przystosować. Jeśli chodzi o rodzaje diet możemy wybierać spośród cateringu: standardowego, wegetariańskiego, wysokobiałkowego, dla aktywnych czy dla mam i kobiet w ciąży.

Należy pamiętać, iż kluczem do skutecznego pozbycia się zbędnych kilogramów jest przede wszystkim odpowiednie nastawienie psychiczne i systematyczność – nie katujmy się dwa tygodnie jedzeniem samych jabłek, tylko po to, żeby przerzucić się potem na pączki. Bądźmy dla siebie – urozmaicajmy swoje pożywienie, jedzmy to co nam sprawia przyjemność tylko w ograniczonych ilościach, a także odkrywajmy nowe smaki – w czym może pomóc catering dietetyczny Perfect Diet.