8 czerwca w Golden Tulip Warsaw Centre odbyła się VII edycja konferencji Innowacyjna Gmina, która od kilku lat jest źródłem wiedzy i inspiracji dla przedstawicieli samorządów. Udział w niej wzięło ponad 150 osób zainteresowanych rozwojem innowacyjnych gmin. Zespół PRownii odpowiadał za organizację wydarzenia.

Podczas tegorocznej edycji eksperci oraz samorządowcy rozmawiali na temat zrównoważonej gminy, efektywności energetycznej i elektromobilności w regionie, gospodarki o obiegu zamkniętym oraz projektach PPP, które są szansą na inwestycje w gminach.

Uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się, które polskie miasta znalazły się w rankingu miast rozwijających się w sposób sprzyjający ludziom i środowisku, jakie są sposoby optymalizacji energii w gminie oraz jak wygląda racjonalizacja gospodarki odpadami komunalnymi w Polsce. Nie zabrakło również tematów dotyczących projektów PPP – eksperci dyskutowali o ich możliwościach i ograniczeniach.

Ponadto, w ramach konferencji, uczestnicy mogli wziąć udział w certyfikowanych warsztatach „Jak przeprowadzić projekt PPP w gminie?”, które były prowadzone przez dra Rafała Cieślaka z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz, Mirosława Józefczuka, Członka Zarządu Warbud SA oraz Macieja Kopańskiego, Dyrektora ds. Rozwoju z ENGIE Polska.

Patronat nad konferencją objęli: Prezydent m.st. Warszawy, Minister Energii, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Centrum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, Polska Izba Ekologii, Polska Izba Gospodarki Odpadami, Stowarzyszenie Polska Izba Magazynowania Energii i Stowarzyszenie Ład na Mazowszu.

Partnerami merytorycznymi konferencji byli: Arcadis Sp. z o.o., ENGIE Polska, Warbud SA, Siemens Sp. z o.o., Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp. k., Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Cieślak i Kordasiewicz sp. j., Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. i KPMG.

Patronat medialny nad konferencją objęli: Businessman.pl, Forum PPP, Forum Samorządowe, odnawialni.com.pl, ESCO w Polsce, Wspólnota.

Więcej informacji o cyklu konferencji Green Warsaw Conference można znaleźć na stronie greenwarsawconferences.org.pl