21 października br. odbyła się druga i ostatnia edycja gry miejskiej „Serfuję bezpiecznie”.  Uczestnicy bawili się znakomicie – nikogo nie odstraszyła jesienna słota!  W tym tygodniu spotkamy się jeszcze z rodzicami i opiekunami. To ostatnia szansa dla dorosłych na udział w wyjątkowej kampanii, nad którą patronat objął Rzecznik Praw Dziecka oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.

Gra miejska „Serfuję bezpiecznie” została zorganizowana w ramach kampanii społecznej fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”, realizowanej przez PRownia - Sztuka Relacji.  W zabawie miejskiej tym razem wzięło udział 71 osób, uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych wraz z opiekunami. Łącznie w obu edycjach gry udział wzięło ponad 200 osób!  Skąd pomysł na grę? Organizatorom zależało, by dzieci oderwały się od swoich codziennych obowiązków i w kreatywny sposób spędziły wspólnie czas, ucząc się jednocześnie jak bezpiecznie serfować po Internecie. Podczas gry zespoły spacerując po zakątkach Płocka odwiedziły 6 punktów, na których rozwiązywały zadania i różne zagadki a także poznawały ciekawostki związane z bezpieczeństwem w sieci. Zadania obejmowały naukę pojęć związanych z cyberprzemocą, analizę kwestii związanych z udostępnianiem zdjęć w sieci a także zagrożeń wynikających z uzależnienia od gier online.”- Dzieci wykazywały się niezwykłą spostrzegawczością i umiejętnością analizy sytuacji a także wiedzą w zakresie zasad obecności w sieci - co nas niezwykle cieszy, ponieważ widzimy, że nasze działania przynoszą pożądane efekty” – podsumowują organizatorzy.

W ramach kampanii „Serfuję bezpiecznie” Fundusz Grantowy dla Płocka zaprasza rodziców i opiekunów do udziału w 4 ostatnich bezpłatnych warsztatach pt. „Bezpieczne dziecko w sieci”. Zajęcia odbędą się 26 i 27 października w godzinach popołudniowych w placówkach: Szkoła Podstawowa nr 15, Szkoła Podstawowa nr 22, Gimnazjum nr 13 oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego. Podczas 90 minutowych zajęć wykwalifikowany trener w zakresie cyberprzemocy i cyberprzestępczości opowie o tym jak zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci w sieci. „ -Zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału poprzez kontakt na fanpage kampanii „Serfuję bezpiecznie” lub mailowo na adres: serfujebezpiecznie@prownia.pl” – dodają organizatorzy.

Informacje dodatkowe o kampanii „Serfuję bezpiecznie” dostępne są na fanpage kampanii na Facebook’u” wwww.facebook.com/serfujebezpiecznie