PRownia Sztuka-Relacji s.c. rozpoczęła akcję edukacyjną organizowaną przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II”. Jest to już druga edycja akcji, której celem jest pokazanie młodzieży ze szkół ponadpodstawowych Polski Wschodniej jak wielkie możliwości oferują im Fundusze Europejskie, szczególnie, gdy chcą realizować swój pomysł na biznes!

W ramach akcji aż 500 klas weźmie udział w specjalnie zorganizowanych lekcjach. Szkoła, która zgłosi się do udziału w akcji otrzyma scenariusz zajęć oraz materiały dydaktyczne, za pomocą których wskazany przez szkołę nauczyciel zapozna uczniów z tematem Funduszy Europejskich. Materiały mają jednak niestandardową formę, bowiem uczniowie wiedzę zdobywać będą m.in. poprzez animowany film, a także komiks, którego bohater pokaże im, jak FE pomagają przekuć pomysł w realny biznes.

Dodatkowo, podczas każdej lekcji przeprowadzony zostanie konkurs sprawdzający zdobytą wiedzę. Najszybsi uczniowie, którzy rozwiążą zagadkę – otrzymają atrakcyjne nagrody.

Każda ze szkół oraz nauczyciele biorący udział w akcji również mają szansę otrzymać atrakcyjne nagrody o wartości blisko 3 000 zł! Takich placówek zostanie wyróżnionych 25.

To jednak nie wszystko. PRownia Sztuka-Relacji zachęca od razu do udziału w drugim etapie akcji, w którym to uczestnicy lekcji będą mieli szansę zaprojektować swój własny start-up, a następnie swój pomysł na biznes przedstawić ekspertom i zawalczyć o nagrody!

Każda szkoła, która wyrazi chęć udziału w projekcie może dokonać zgłoszenia poprzez specjalny formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.lekcjaofunduszach-zglosszkole.pl.

Rekrutacja do projektu rusza 19 lutego 2018 r. i będzie prowadzona do 14 marca 2018 r.

Więcej informacji oraz regulamin udziału w akcji można znaleźć na stronie www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja.

PRownia Sztuka Relacji odpowiedzialna jest m.in. za rekrutację szkół, opracowanie materiałów lekcyjnych, realizację oraz przebieg akcji.

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe z obszaru Polski Wschodniej do wzięcia udziału!