268 placówek oświatowych z 5 województw Polski Wschodniej bierze udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”, która na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju realizuje PRownia – Sztuka Relacji.

W ramach projektu uczniowie (klasy 6-8) mają możliwość uczestnictwa w wyjątkowych zajęciach, przybliżających im świat Funduszy Europejskich. Podstawowym materiałem dydaktycznym lekcji jest komiks oraz film animowany. Komiks nosi tytuł „Fundusze Europejskie – Z nimi wszystko jest możliwe” i przedstawia historię Olka, niepełnosprawnego chłopca, który sądzi, że nie poradzi sobie w „zewnętrznym” świecie, poza swoim mieszkaniem oraz jego koleżanki Julki – nowej sąsiadki, która namawia chłopca na wzięcie udziału w szkolnej wycieczce. Wyjazd z klasą otwiera Olka na nowe doświadczenia. Chłopak widzi zmiany w otaczającej go rzeczywistości, którą w znacznej mierze kształtują Fundusze Europejskie i chce zacząć bardziej korzystać z życia. Natomiast film animowany pokazuje uczniom, przez pryzmat wycieczki szlakiem rowerowym Green Velo, jak wiele ciekawych i wartościowych projektów jest finansowanych ze środków Unii Europejskiej na terenie Polski Wschodniej. To dzięki tym materiałom, uczniowie dowiadują się, jakie inicjatywy wspierają środki unijne i jak bardzo zmieniło się ich własne otoczenie, przy pomocy Funduszy Europejskich! Dodatkowo, każdy z uczniów może wziąć udział w konkursie wiedzy, w którym do wygrania są karty upominkowe do sieci Empik.
Zajęcia w placówkach oświatowych prowadzone będą do 19 listopada 2018 r. Szacuje się, że w ramach projektu ponad 8 tys. uczniów weźmie udział w „Lekcji o Funduszach Europejskich V”. Akcja edukacyjna jest współfinansowana ze środków Funduszy Europejskich.